Domov - zgodilo se je arrow Zgodovina društva
Zgodovina društva PDF Natisni E-pošta
Prispeval: Administrator
ponedeljek, 14. april 2008

Zametki turističnega društva segajo že v obdobje 1964 – 1968, saj so lokalni ponudniki prenočitvenih kapacitet za oddajanje zasebnih sob tujcem, zaradi zakonodaje v tistem času, potrebovali krovno organizacijo v obliki društva. Marca 1971, je tako občinski odbor sprejel in potrdil statut Turističnega in olepševalnega društva Cviblje. Poleg oddajanja t.i. tujskih sob so se člani TOD Cviblje ukvarjali z urejanjem in ocenjevanjem cvetličnih gredic, balkonov in oken, skrbeli so za infrastrukturo v kraju (prispevki za kanalizacijo, ceste ipd.). S takšnimi in podobnimi akcijami, pa so bili seveda povezani visoki stroški. Za kritje nastalih stroškov, so tako na Cvibljah vsako leto v poleti (Avgust) organizirali veliko veselico, katere so se udeležili obiskovalci iz cele občine. Na takšnih veselicah je bilo poskrbljeno za hrano, pijačo in seveda za glasbo. K sami izvedbi so veliko pripomogli trebanjski gostinci.

Do danes se je na čelu kasneje imenovanega Turističnega društva Trebnje (preimenovalo se je leta 1979, v času predsedovanja ge. Marije Cugelj), zamenjalo sedem predsednikov. Zdajšnja predsednica ga. Sitar, je torej sedma po vrsti. Naloge TD, tako po več kot 30 letih ostajajo zelo podobne oz. enake, vsako leto pa skušamo program dela društva še dodatno popestriti in obogatiti.